Jdi na obsah Jdi na menu
 


Již ve starých legendách najdeme řadu zmínek o nesmrtelnosti bohů.

Není proto náhoda,že i lidé začali toužit po "elixíru mládí"

 

Alchymie- Tajná nauka lidských mágů.To ona měla sloužit jako prostředek,kterým by bylo možné vyrovnat se bohům.

 

Vycházelo se z předpokladů,že v přírodě neexistuje látka,která by člověku zaručovala nesmrtelnost.Proto se muselo k takové látce dostat umělou výrobou.

 

Řada moderních vědních oborů,mezi jimiž vyniká genetika a biochemie,se začíná touto myšlenkou zabývat,a mnohé dosažené poznatky ukazují,že problém prodloužení lidského života se zřejmě již v blízké budoucnosti stane aktuální i proveditelný

 

Proti nemocem a stárnutí

 

Prioritu v procesu stárnutí každého živého organismu mají především biochemické procesy,probíhající v buňkách .Organismus má ale také svůj vlastní obranný systém,který tento přirozený proces může buď urychlovat nebo zpomalovat.V něm pak hrají hlavní roli některé hormony.

Konečný cíl,tedy výroba skutečné účinné omlazovací látky je však stále v nedohlednu.

Přesto se provádějí experimenty,kterými se k dosažení tohoto cíle krok za krokem lidstvo přibližuje. Skutečnost,že jsou tyto výzkumy považovány za okrajovou záležitost,je způsobena tím,že medicína dnes řeší problémy mnohem důležitější,zaměřené na vývoj léků proti civilizačním chorobám.

 

V centru pro výzkum stárnutí v Los Angeles jsou zase myším očkovány T-lymfocyty a extrakty některých dětských hormonů tzv. dětské žlázy,přičemž dochází k reaktivaci obranného hormonálního systému ž o půl roku!!Přepočteno do lidských měřítek ,šlo by tak prodloužit život člověka o 15-20 let!!

 

Jsou i názory,že proces stárnutí je ovlivněn například množstvím přijímaných bílkovin.Pokusy prof. Gehringa z basilejské univerzity s aplikací proteinů u much dokázaly hmyzu prodloužit život až o 40%!U člověka by to znamenalo prodloužení věku do 150let!!