Jdi na obsah Jdi na menu
 


Filadelfský experiment

Jednalo se o projekt amerického válečného námořnictva, které chtělo mít v průběhu války novou "zbraň". Ve filadelfskem experimentu šlo o radarovou neviditelnost torpédoborce USS Eldridge s vojenským číslem DE-173. Tato loď vešla do historie jako pokusný objekt jednoho z nejzáhadnějších vojenkých experimentů.

Na prvních experimentech s neviditelností se začalo pracovat v "Institute for Advanced Study" už v roce 1933 na základě prací Davida Hilberta ("Hibert Space", 1912), dr. Levinsona (levinsonovské rovnice času), dr.Johna Hutchinsona a dr.Kurtenauera.

V roce 1936 byl projekt dále rozšířen a jeho ředitelem se stal Nikola Tesla. V tomto roce se také uskutečnil první pokus, který byl částečně úspěšný. Druhý pokus se konal v roce 1940, kdy se neviditelnou stala loď v brooklynském přístavu. To bylo ovšem bez přítomnosti posádky. Celý projekt dostal název Raibow (Duha).

V roce 1942 se stal projekt plně vojenskou záležitostí a velení převzal dr.John von Neumann. Na projektu pracoval i Albert Einstein a uplatnil zde v praxi svou teorii Unitárního pole. Podle záznamů byl u námořnictva zaměstnán jako poradce od 31.5. 1943 do 30.6. 1944.

Filadelfský experiment se uskutečnil 12. srpna 1943 v 9:00 hod za přítomnosti kompletní posádky. První minutu viděli pozorovatelé loď přes zelenou mlhu a potom ztratili radiové spojení a lod zmizela. Objevila se v 610 km vzdáleném přístavu Norfolk-Newport v Porthsmouth. O 4 hodiny později se loď vrátila do filadelfského přístavu. Některé její části byly poškozené a některé dokonce úplně chyběly. Nejhorší však byl dopad silového pole nanámořníky. Jeden z nich byl doslova zapuštěn do paluby lodě. Na místě mu byly amputovány paže. Ostatní byli v plamenech, nebo běhali v šílenství po palubě. Někteří úplně zmizeli. A pro ty, kteří přežili, měl pokus vážné následky po celý zbytek života. Jeden námořník prošel před zraky manželky, dvou dětí a dvou přátel zdí a už ho nikdo nikdy neviděl. Známí je také případ dvou námořníků, kteří se "vypařili" v baru před zraky desítek hostů. Většina posádky, která přežila, byla nakonec pozavírána v různých ústavech po celé zemi a dnes již zřejmě nikdo nežije.

K experimentu bylo použito na obou pólech zploštěného centrálního rotujícího elektromagnetického pole sféroidálního tvaru. Vysílaná frekvence byla kritická, při které dochází k vzájemnému působení s pátým rozměrem (změna směru a rychlosti toku času). Energie tohoto pole sahala do vzdálenosti 90 metrů. K napájení pulzního oscilátoru bylo použito dvou 75kVA generátorů plus jeden 8MW dieslový.

V roce 1943 se námořnictvo rozhodlo uskutečnit ještě jeden pokus. V říjnu zůstala loď bez posádky 15-20 min neviditelná, ale po znovu objevení se byla značně zdevastovaná. Další koušky byly proto zastaveny.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Filadelf.

(Tygranes, 3. 8. 2009 21:56)

Oprava : "Permanents Quadrupole"

Project H Quadrupole

(Tygranes, 3. 8. 2009 21:41)

Jmenovalo se to něco jako "Project H Quadrupole" . Říká se , že i obyčejné CT nebo MR-Magnetická Rezonance v sobě ukrývá silný potenciál nebývalého charakteru a že prý jen záleží a na postavení magnetů a změnu toku aby došlo k něčemu , co normálně v běžném fyzikál. světě nemá obdoby . Nevím , ale jeden tunel MR tady máme odstavený a rezne na dešti ....
O tom Quadrupoli na webu je hodně , ale to co jsem zmiňoval je třeba v tom moři informací dohledat .

Project Rainbows

(Tygranes, 3. 8. 2009 21:28)

Extrémně silným magnet. zářením v určité konfiguraci lze docílit neuvěřitelných efektů a jevů . Takže to k čemu došlo ve Filadelfii je více než reálné . Určitě se na webu najde i něco o Quadrupolním magnetu který je sestaven tak aby ve výsledku tvořil paprsek ohromujících vlastností . Naposledy jsem našel fotky kde ho ve výzkumné laboratoři stavěli ve velikosti baráku . Je zajímavé , že pokud někde usilují o změnu času , vychýlení částic z viditelného spektra a zneviditelnění objektu , někdy i antigravitaci , vždycky se hovoří o využití magnetického pole k tomuto účelu.

Exp. Fil.

(Tygranes, 3. 8. 2009 6:52)

Projekt pokračoval dál pod názvem "PROJECT MONTAUK"

poznamka

(Sheran, 26. 4. 2008 11:22)

Jeste si vynechal jednu vec. Behem experimentu jeden namornik prepadal pres palubu a udajne ho to prenelo do budoucnosti, konkretne do zacatku 80-let. Bylo mu receno, ze musi byt pokusy zastaveny, ze jsou prilis nebezpecne a byl poslan zpet do roku 1943.