Jdi na obsah Jdi na menu
 


Do vývoje vědeckého poznání zasáhla celá řada afér i podvodů,které,jak se následně ukázalo,byly jen slepými uličkami vědy.K jedné z nejpozoruhodnějších archeologických afér došlo v Evropě roku 1924 u jiho-francouzské obce Glozel,kde byly na poli místního sedláka Frandia objeveny dva hroby.Zrodila se tak senzace,která vábí pozornost některých záhadologů dodnes..

 

1) Podivné nápisy

 

Mezi ně patří také Erich von Daniken,pokládaný za jednoho ze zakladatelů archeoastronautiky,oboru,který se zabývá vyhledáváním artefaktů,podporujících teze,že Země byla v dávných navštívena mimozemšťany,kteří svými znalostmi podpořily vzestup lidské civilizace.

 

V Glozenu nebyly nalezeny jen zmíněné hroby,ale také podivné kameny a tabulky,popsané zcela neznámým písmem!Stáří některých kostí jež byly objeveny datovala roku 1926 francouzsko-švédská kriminalistická komise do doby kolem 12 tisíc let př.n.l (sklonek doby ledové)

 

2) Šetření

 

Glozelskými nálezy se podrobně zabýval věhlasný archeolog 20. let prof. Reinach. Staré hroby nejprve zkoumal jeho asistent,který podal Reinachovi zprávu,že stáří hrobů nelze bezpečně určit a že na rakvích nejsou žádné nápisy.Později byly nalezeny další tři hroby se stopami starých nápisů,složených z písmen,která nebyla podobná žádné známé abecedě.Zároveň se našlo asi deset popsaných tabulek,které prof. Reinach pečlivě zkoumal.

 

Později se ukázalo že písmo je falešné a že kosti v rakvích patřily koním.toto jediné konstatování stačilo ,aby pařížští vědci glozelsky nález označily jako podvrh.

 

3) Éra podvodů

 

Roku 1880 vynalezl jakýsi prof. Ingard první přístroj na výrobu paprsků smrti.Než se na podvod přišlo,dokázal tento muž s falešným vysokoškolským diplomem vydělat miliony.

 

Také John W. Leeley s Philadelphie  vydělal na svém vynálezu miliony.Jeho stroj poháněný „silami vesmírného éteru" však opravdu fungoval.

Keleey např. předváděl speciální dělo poháněno „tímto motorem" .Dokázalo prý pálit stovky ran za minutu jenom tlakem tajuplné látky.

Po jeho smrti se přišlo na to,že dělo bylo soustavou trubic připojeno ke vzdušnému kondenzátoru v Leelyho podzemní laboratoři.Stlačený vzduch pak uváděl střely do pohybu.Převratný vynález jenž měl změnit svět se stal jen dalším podvrhem...